Agjencia Zhurnal.mk.

Shalenbergu, Lipavski dhe Vllahovski në Kuvend në takime me Xhaferin dhe me grupet parlamentare

Shkup, 13 korrik – Ministrat e Punëve të Jashtme të Austrisë, Çekisë dhe Sllovakisë – Aleksandar Shalenberg, Jan Lipavski dhe Mirosllav Vllahovski në kuadër të vizitës në Maqedoninë e Veriut sot do të kenë takime edhe në Kuvend.

Siç është bërë e ditur, Shalenberg, Lipavski dhe Vllahovski do të kenë takim me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi, ndërsa pastaj edhe takime të ndara me anëtarë të grupit parlamentar të koalicionit të VMRO-DPMNE-së, ndërsa pastaj edhe me koordinatorët e koalicionit qeveritar dhe partive opozitare relevante në Kuvend.

Related posts

Manoleva: Rritet interesimi për vaksina kundër kollës së mirë

D V

Mijallkov lirohet nga akuzat në rastin “Thesari”, në gjykimin e parë u dënua me tetë vite burg

D V

Spasovski dhe Kovaçevski do të marrin apanazh prej 2.500 eurove në muaj gjatë gjithë vitit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy