Agjencia Zhurnal.mk.

Shakira kërkon privatësi në një deklaratë publike pas ndarjes nga Pique: Ju lutem mediave, mos i përndiqni fëmijët e mi në shkollë

Shakira ka folur pas ndarjes nga ish-i i saj Gerard Pique dhe mes largimit të familjes së saj nga Spanja.

Këngëtarja kolumbiane e muzikës pranoi se kishte një nivel të lartë interesi për jetën e saj, por kërkoi që dy djemtë e saj, Milan dhe Sasha, të lejoheshin të jetonin një jetë të shëndetshme dhe të lumtur.

Ajo ka qenë objekt i vëmendjes së madhe pas raportimeve se i dha fund lidhjes me futbollistin Gerard Pique, me të cilin ndan fëmijët e saj, shkruan DailyMail.

Ajo gjithashtu do të përballet me akuza për mashtrim tatimor pasi një gjykatës spanjoll miratoi një gjyq vitin e kaluar. Shakira ka mohuar të gjitha keqbërjet.

Në një postim të gjatë në Instagram, të shkruar në spanjisht të hënën, këngëtarja shkroi: “Të nderuar miq, gazetarë dhe media Në këtë moment ndryshimi në jetën time si personazh publik, është e kuptueshme që ka një kuriozitet të përhershëm nga ana e shtypit që më rrethon mua dhe familjen time”.

“Megjithatë, djemtë e mi Milan dhe Sasha kanë pasur një vit shumë të vështirë, duke vuajtur një rrethim i pandërprerë… (nga) paparacët dhe mediat e ndryshme në Barcelonë”.

“Tani që ata po fillojnë një fazë të re në jetën e tyre, unë i kërkoj me forcë mediave … të respektojnë të drejtën e tyre për privatësi”.

Ajo vazhdoi: “Ju lutem që të përmbaheni nga ndjekja e tyre në dalje ose në hyrje të shkollës, duke i pritur në derën e shtëpisë sonë, ose t’i ndiqni në aktivitetet e tyre jashtëshkollore”.

Këngëtarja tha se djemtë e saj, 10 dhe tetë vjeç, duhet të trajtohen “në mënyrën më njerëzore të mundshme” dhe të lejohen të jetojnë jetën e tyre në paqe pa “vëzhgimin e vazhdueshëm të kamerave”.

“Unë e kërkoj këtë jo si një artiste, por më tepër si një nënë, e cila dëshiron të mbrojë dhe të kujdeset për mirëqenien psikologjike dhe emocionale të fëmijëve të saj, në mënyrë që ata të jetojnë një jetë të lumtur dhe të shëndetshme, siç e meriton çdo fëmijë”, ka shkruar ajo.

Shakira thuhet se u largua përgjithmonë nga Barcelona e saj e dashur pasi iu dha një ‘leje largimi’ nga babai i ish-it të saj, Gerard.

Këngëtarja e hitit “Theever, Wherever” konfirmoi se po largohet nga qyteti spanjoll mes raporteve se ajo dhe fëmijët e saj po shpërngulen në Miami, dhe mediat spanjolle kanë raportuar se kjo erdhi pasi ajo mori një kërkesë që ajo dhe prindërit e saj të braktisnin ish-shtëpinë e familjes së ish-çiftit.

Si gazetabe spanjolle El Periodico ashtu edhe La Vanguardia kanë raportuar se Shakiras iu tha në mars se ajo kishte kohë deri në këtë muaj të largohej nga rezidenca në Esplugues de Llobregat ku ajo ka jetuar që kur u nda nga ish-futbollisti Gerard vitin e kaluar ose do të përballet me një “kompensim”.

U raportua se kërkesa erdhi me email të nënshkruar nga babai i Gerard, Joan Piqué, i cili mendohet të jetë drejtori i vetëm i kompanisë “Holding” të djalit të tij, Kerad Holding.

Në një deklaratë në Instagram në anglisht dhe spanjisht për mënyrën se si po largohej nga Barcelona, Shakira tha: “Unë u vendosa në Barcelonë për t’u dhënë fëmijëve të mi një stabilitet, të njëjtën gjë që tani po kërkojmë në një cep tjetër të botës pranë familjes, miqve dhe detit”.

“Sot ne fillojmë një kapitull të ri në kërkimin e lumturisë së tyre. Faleminderit të gjithëve që surfuan përkrah meje kaq shumë valë atje në Barcelonë, qyteti ku mësova se miqësia është sigurisht më e gjatë se dashuria”.

Ylli emocionues e përfundoi postimin: “Faleminderit të gjithëve që kanë qenë atje për të më ngacmuar, tharë lotët e mi, më frymëzuar dhe më bërë të rritem”.

“Faleminderit publikut tim spanjoll që më ka mbuluar gjithmonë me dashurinë dhe besnikërinë e tyre”.

“Për ju, vetëm një shihemi më vonë, dhe siç tha babai im shumë herë, shihemi rreth kthesave të jetës!”.

Shakira dhe Gerard u ndanë pas një lidhjeje 12-vjeçare dhe ish-futbollisti 36-vjeçar zbuloi së fundmi se ka dëgjuar të ashtuquajturën këngën e re ‘diss’ të Shakiras që duket se e tall atë dhe të dashurën e tij të re 23-vjeçare Clara Chia.

Këngëtarja publikoi muzikën për të cilën ajo ka thënë se ishte një mënyrë katartike për të larguar dhimbjen e saj për ndarjen e tyre.

Gerard tha në një intervistë me stacionin radiofonik me bazë në Barcelonë RAC1: “Po, padyshim (e kam dëgjuar atë)”.

Por duke shtuar se ai nuk donte të komentonte më tej, ish-qendërmbrojtësi i ekpit të Barcelonës tha: “Nuk dua të flas për këtë – nuk mendoj se duhet të flas për të”.

Pas një heshtjeje të gjatë dhe të sikletshme, ish-futbollisti theksoi se gjithçka që dëshiron është që fëmijët e tij të jenë të lumtur.

Ai tha: “Ne kemi një përgjegjësi, ata prej nesh që jemi prindër duhet të mbrojmë fëmijët tanë”.

“Secili merr vendimet e veta. Nuk kam dëshirë të flas më. Unë vetëm dua që fëmijët e mi të jenë mirë… Unë kam pasur gjithmonë një marrëdhënie të ngushtë me fëmijët e mi”. 

Related posts

Dua Lipa merr vëmendje me pallton e saj të gjatë dhe me prerje të çuditshme në rrugët e New Yorkut

D V

Dhurata Dora ‘zjarr’ në klipin e ri

D V

“Shkupi i shqiptarëve jehon kuq e zi, Zoti i bekoftë shqiptarët kudo që janë”, Shkurte Fejza me një koncert masiv

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky