Agjencia Zhurnal.mk.

Shabani shkëlqeu për Prishtinën, dy asistime fantastike në fitoren ndaj Besës

Në këtë ndeshje, për 90-të minuta u aktivizua edhe Arlind Shabani, i cili shkëlqeu ndaj pejanëve, shkruan Gazeta Olle.

Mesfushori i talentuar dhuroi dy asistime fantastike duke e arsyetuar besimin e trajnerit të ri të kryeqytetasve, Abdulah Ibrakoviq.

Arlind Shabani

Shabani që në minutën e tretë, pas një aksioni të bukur e shërbeu në zonë Endrit Krasniqin e ky i fundit me një goditje të fuqishme e dërgoi topin në rrjetë, për golin e parë të bardhekaltërve.

20-vjeçari ishte mjaft kërkues edhe në pjesën e dytë, ku në minutën e 79-të një top të gjatë bashkëveproi me sulmuesin Otto John teksa ky i fundit nga afërsia e parabolloi portierin për të realizuar golin e tretë.

Shabani që nga transferimi i tij gjatë verës nga Struga, nuk ka pasur shumë minutazh në Superligën e Kosovës me Prishtinën, por duket se me ardhjen e trajnerit të ri, do të ketë më shumë mundësi për t’i shfaqur aftësitë e tij.

/Gazeta Olle/

Related posts

Parlamenti Europian kërkon parandalim të ndikimit të Rusisë në Ballkan

Xh M

Buhova: Në spitalin “Zhan Mitrev” janë kryer tre mbikqyrje të rregullta dhe nëntë të jashtëzakonshme

Z.H

Hisni Ismaili nënkryetar i ri i Kuvendit?

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More