Agjencia Zhurnal.mk.

Sfida mes Galatasaray dhe Man United në rrezik shkaku i reshjeve të mëdha të shiut

Përballja mes Galatasaray dhe Manchester United në kuadër të Ligës së Kampionëve është në rrezik serioz për t’u shtyer për shkak të reshjeve të mëdha të shiut në Stamboll.

Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për ekipin e Ten Hag për të përcaktuar fatin e tyre në këtë garë.

Sidoqoftë, ajo rrezikon të mos luhet për shkak të motit të keq që po mbizotëron në Turqi.

Reshjet e mëdha të shiut pritet të jenë prezente deri gjatë ditës së nesërme dhe ndeshja mes këtyre dy ekipeve në kuadër të UEFA Youth League është luajtur në kushte mjaft të vështira për shkak të terrenit të rënduar nga shiu.

Reklama

Madje në fushë u panë zyrtar të UEFA-së të cilët inspektuan fushën për të parë nëse janë kushtet e përshtatshme për t’u zhvilluar një ndeshje e futbollit.

Deri më tani nuk ka ndonjë njoftim zyrtar sa i përket kësaj çështjeje, por një gjë është e sigurtë, reshjet e shiut nuk do të ndalen gjatë tërë natës.

Related posts

Arda Guler po kërkon më shumë minuta se sa te Real Madridi dhe këtë e sheh te gjiganti evropian

Xh M

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

Xh M

“Ai është i jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy