Agjencia Zhurnal.mk.

Sevilla ka prezantuar Jorge Sampaolin si trajner të ri

Jorge Sampaoli është trajneri i ri i klubit të divizionit të parë spanjoll Sevilla. Ai merr përsipër skuadrën andaluziane menjëherë pasi klubi u nda me Julen Lopetegui.

 

Pas humbjes së mbrëmshme (1:4) në shtëpi ndaj Borussia Dortmundit në Champions League, Sevilla vendosi të ndahet nga Lopetegui.

Sampaoli ishte pjesë e Sevillas edhe në të kaluarën, ai e drejtoi skuadrën në sezonin 2016/17 dhe përveç kësaj, ai ishte trajner i Atlético Mineiro, Olympique Marseille dhe ishte trajner i Argjentinës.

Related posts

Arsenali monitoron yjet e mëdhenj të Serie A, synon transferimin e njërit mes Lautaros ose Osimhen

D V

Tifozi kuq e zi e pësoi keq në ndeshjen mes Anglisë dhe Shqipërisë – policia nuk e fali dhe e arrestoi menjëherë

D V

Pochettino i del në mbrojtje Messit: Leo është më i miri në botë, ai është vet futbolli

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More