Agjencia Zhurnal.mk.

Sërish alarm për bombë në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë

Një person sërish ka deklaruar se ka vendosur një mjet shpërthyes në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë.

 

Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësja për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila tha se policia ka ndërmarrë të gjitha masat e sigurisë në atë zonë.

“Rreth orës 12:30, kemi pranuar një telefonatë anonime, përmes së cilës një person ka deklaruar se ka vendosur mjete shpërthyese në Stacionin e Autobusëve, në Prishtinë. Menjëherë policia ka ndërrmarë të gjitha masat e sigurisë në atë zonë. Në një perimetër të caktuar ka evakuuar qytetarët”, u shpreh ajo.

Tutje, Ahmeti bëri të ditur se tashmë janë angazhuar njësitet përkatëse për trajtimin e informatës.

Kujtojmë se një paralajmërim i tillë u bë edhe dy ditë parë, si dhe një tjetër me 23 dhjetor.

Related posts

Gjakovë/ Konfirmohet vdekja e dy fëmijëve nga zjarri në shtëpi

D V

Rënia e numrit të pacientëve me COVID-19, mbyllet Mjekimi Intensiv Qendror në QKU

D V

U zgjatet mandati përfaqësuesve të BE-së në Kosovë dhe Bosnje

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More