Agjencia Zhurnal.mk.

Sergio Ramos dhe Neymar më në fund do të luajnë bashkë

Sergio Ramos është afër nënshkrimit me Paris Saint-Germain, ku do të ketë mundësinë të bashkojë forcat me Neymarin.

 

Të dy lojtarët nuk kanë hezituar të lavdërojnë njëri-tjetrin në raste të ndryshme, pavarësisht nga e kaluara e Neymar te Barcelona, ndërsa Ramos kishte thënë për brazilianin që është prej më të mirëve në të gjithë botën.

“Neymar është një lojtar i madh. Një nga tre më të mirët në botë”, kishte thënë Ramos për brazilianin.

Ylli i PSG-së është përballur me Ramosin disa herë në fushë dhe e ka pranuar në vitin 2019 që spanjolli është mbrojtësi më i vështirë që ka luajtur kundër ndonjëherë.

“Sergio Ramos është mbrojtësi më i mirë me të cilin jam përballur”, kishte thënë Neymar.

Në PSG, Ramos do të ribashkojë forcat me ish-shokët e ekipit Keylor Navas dhe Angel di Maria dhe do të luajë nën drejtimin e një prej trajnerëve më të mirë në Evropë, Mauricio Pochettino.

Kontrata e Ramos me Real Madrid zgjati deri më 30 qershor.

Sipas RMC Sport, ish-kapiteni i Los Blancos ka arritur një marrëveshje dy-vjeçare me PSG -në.

Related posts

Osmani: Majlinda është Kosova, për ne mbetet kampione olimpike e përhershme

D V

Sterling preferon Liverpoolin, por Man City është i prirur të shesë te Barcelona

D V

Joshua i kundërpërgjigjet ultimatumit të Furyt

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More