Agjencia Zhurnal.mk.

Sela: Sulm makabër në Gllogjan, bashkëndjejmë dhimbjen me familjarët e viktimave dhe lutemi për të lënduarit

Shkup, 26 nëntor – Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka reaguar pas sulmit me armë zjarri ndaj autobusit në Gllogjan të Deçanit, ku mbetën të vrarë të paktën tre persona.

 

Postimi i plotë:

I tronditur me sulmin makabër mbi autobusin me nxënës të linjës Gjakovë – Deçan.

Bashkëndjejmë dhimbjen me familjarët e viktimave dhe lutemi për të lënduarit.

Besojmë në institucionet e Kosovës për të sjellur shpejtë para drejtësisë autorin e këtij sulmi makabër, ka shkruar Sela në postimin në Facebook.

I tronditur me sulmin makabër mbi autobusin me nxënës të linjës Gjakovë – Deçan. Bashkëndjejmë dhimbjen me familjarët…

Posted by Ziadin Sela on Friday, November 26, 2021

Related posts

Antonio Jolevski, shef i ri i Këshillit të Prokurorëve

D V

Mickoski tregon çfarë ka biseduar me Ali Ahmetin

Redaksia

Komuna e Vrapçishtit bëhet me Brigadë zjarrfikëse

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More