Agjencia Zhurnal.mk.

Sela: I uroj Kasamit fitore të dielën në Tetovë

Shkup, 29 tetor – Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, tha se ai beson se votuesit dhe aktivistët e Aleancës janë në Tetovë, ashti siç kanë qenë që nga shpallja e atij bashkëpunimit.

“I përshëndes gjitha ata që janë atij, dhe i uroj zotrit Kasamit shumë suksese ditën e diell. Ftesa ka qenë, por ka qenë e pamundur të jemi atje, ngase edhe për shkak asaj që jam këtu”, tha Sela.

Sela tha se shpreson se në raundin e dytë do të jetë pastër dhe me ka krejt.

Sela tha se kauzë për opozitën shqiptare po bëhet lufta kundër frikës të cilën po e ushtron pushteti.

“Edhe në këto momente këto shembull janë të shumtë, për fat të keq e kanë edhe pushtetin në mbrojtje. Kjo kauzë do të duhet të ngadhënjejë ditën e diell, dhe duhet të jetë edhe në periudhën e ardhshme”, u shpreh Sela.

Ai tha se qytetarëve u mungon siguri dhe liri.

Related posts

Panel diskutim: Gratë hulumtuese shpesh kanë karriera më të shkurtra dhe më pak të paguara

Z.H

Besimi: Rezervat e mallrave janë stabile

Z.H

Mariçiq: Çdo devijim nga rruga evropiane do të jetë pasiguri dhe krizë politike

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More