Agjencia Zhurnal.mk.

Sekreti është uthulla e mollës, si ta bësh pjesë të dietës së përditshme

Nise ditën çdo mëngjes me këtë lëng të shijshëm dhe shumë shpejt do të ndihesh e rinuar dhe vitale.

 

Me siguri ke lexuar disa herë se uthulla e mollës është shumë e mirë për shëndetin. Edhe ekspertët e konfirmojnë: uthulla e mollës bën vërtet mrekulli, shkruan Class Life.

Jo vetëm që të ndihmon në humbjen e peshës dhe ul ndjeshëm procesin e plakjes, por gjithashtu ul presionin e gjakut, përmirëson shëndetin e zemrës dhe lehtëson dhimbjet e stomakut, transmeton lajmi.net.

E pabesueshme?

Duke pasur parasysh të gjitha benefitet shëndetësore, konsumimi i rregullt i uthullës së mollës duhet të jetë kusht për të gjithë, por ka një problem: nuk ka shije shumë të mirë në të vërtetë.

Ka edhe për këtë një zgjidhje, për fat të mirë. Një recetë e thjeshtë që e bën uthullën e mollës të shijshme, në mënyrë që të marrësh prej saj të gjitha vlerat shëndetësore.

Kombino 2 lugë çaji uthull molle me lëng limoni, ujë dhe mjaltë. Lëngu i limonit është i shkëlqyer për hidratim, mjalti shton sasinë e duhur të ëmbëlsirës për të balancuar shijen e hidhur të uthullës.

Nise ditën çdo mëngjes me këtë lëng të shijshëm dhe shumë shpejt do të ndihesh e rinuar dhe vitale.

Related posts

Disa do të befasohen, por a e dini se mund të hani kivi me lëvore?

D V

A mundet që përdorimi i akullit të zvogëlojë sytë e fryrë dhe aknet?

D V

Fëmijët që drekojnë me prindërit e tyre nuk janë viktima të varësisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More