Agjencia Zhurnal.mk.

Sekretari Blinken: Sulmet ndaj policisë janë të papranueshme, Kosova e Serbia ti kthehen menjëherë dialogut

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar për sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovë në veri.

Ai në një postim në platformën “X” ka shkruar se sulmet e dhunshme janë të papranueshme.

“Sulmet e dhunshme ndaj Policisë së Kosovës afër Manastirit të Banjskës, janë të papranueshme. I bëjmë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të shmangin veprimet që mund të nxisin më tej tensionet dhe t’i kthehen menjëherë dialogut të lehtësuar nga BE-ja.

Related posts

Trupi i Liridonës do të rivarroset sot në fshatin e lindjes

D V

Sot mblidhet komisioni hetimor për rezervat shtetërore

D V

“Serbia po ngec nën barrën e Kosovës”- gjithçka nga takimi Kurti-Jovanoviq në prag të zgjedhjeve në Beograd

D V