Agjencia Zhurnal.mk.

Seancë urgjente e KS të KB-së pas sulmit ndaj centralit bërthamor në Ukrainë

Këshilli i Kombeve të Bashkuara sot do të mbajë seancë urgjente me rastin e sulmit të mbrëmshëm ndaj centralit bërthamor në Ukrainë nga ana e forcave ruse.

Është paraparë që fjalim të ketë edhe përfaqësuesi i Agjencisë ndërkombëtare për energji bërthamore (ANEB).

Seanca e jashtëzakonshme është me kërkesë të kryeministrit britanik, Boris Xhonson dhe shefes së diplomacisë, Liz Tras.

Related posts

Imazhet satelitore tregojnë shkallën e dëmit në fabrikën e çelikut Azovstal në Mariupol

D V

Përfaqësuesit e OKB-së vizitojnë zonat e prekura nga tërmeti në Afganistan

Xh M

Senati amerikan mbështet masën për ta ndihmuar Ukrainën – masë kjo që nuk është parë nga Lufta e Dytë Botërore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More