Agjencia Zhurnal.mk.

Seancë e Këshillit Drejtues të Forumit Investues të Odës në Ohër

Ohër, 20 korrik – Kryetari i Odës Ekonomike, Branko Azeski, në cilësinë e bashkëkryetarit të Forumit të Investimeve të Odës (FIO), nesër dhe pasnesër në Ohër do të presë anëtarët e Këshillit Drejtues të FIO-së, shoqatë e gjashtë odave ekonomike nga rajoni i Ballkanit Perëndimor.

 

Në kuadër të vizitës dyditore, siç njoftoi Oda Ekonomike, Këshilli Drejtues i FIO-së, krahas takimeve të punës, ku do të diskutohet për progresin në realizimin e aktiviteteve që synojnë krijimin e Tregut të Përbashkët Rajonal të Ballkanit Perëndimor, do të zhvillojë edhe disa takime pune.

Është planifikuar të mbahet një takim pune me kryeministrin Dimitar Kovaçevski dhe anëtarët e Qeverisë, në të cilin, siç thonë ata, do të ketë mundësi për avancimin e bashkëpunimit rajonal në Ballkanin Perëndimor dhe ofrimin e përgjigjeve rajonale për sfidat me të cilat ballafaqohen kompanitë e Maqedonisë.

Related posts

Dy vite nga procesi gjyqësor ndaj Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit, Ahmeti: Drejtësia dhe lufta e pastër e UÇK do të triumfojë

Xh M

Nesimi: Diplomacia e Maqedonisë së Veriut është shkurtëpamëse dhe nuk shikon “pas maleve”

I Z

Pesë ambasadorë marin dritë jeshile edhe nga Pendarovski, së shpejti nisin me punë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More