Agjencia Zhurnal.mk.

Së shpejti Ruskovska dhe koleget e saja do të thirren në bisedë në Prokurori

Shkup, 5 tetor – Shefja e suspenduar nga Prokuroria për Krim të Organizuar dhe Korrupsion, Villma Ruskovska, ditëve në vijim dotë ftohet në Prokurori të jep dëshminë e saj, informon Zhurnal.

 

Përpos Ruskovskës, në bisedë do të thirren edhe koleget e saja Elizabeta Josifovska dhe Ivana Trajçeva pas denoncimit për keqpërdorim të detyrës zyrtare të cilën e ngriti Arafat Muaremi, ish drejtori i policisë financiare.

Ndërkohë si shef i Prokurorisë për Ndjekje të Krimit të Organizuar, përkohësisht është caktuar Trajçe Pelivanov./Zhurnal.mk

Related posts

Dimitrov – Lirman: Gjermania mbetët e përkushtuar për fillim e negociatave me Maqedoninë e Veriut

D V

E mbronte pronën private, policia e arreston, Mickoski e shpifi se deshte ta vriste!

Redaksia

Nesër ditë zie në Bullgari

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More