Agjencia Zhurnal.mk.

Së paku tre të vdekur pas shembjes së dy ndërtesave në Itali

Të paktën tre persona vdiqën më 12 dhjetor pasi dy ndërtesa u shembën në qytetin sicilian, Ravanusa, si pasojë e shpërthimit të gazit, njoftoi Brigada e Zjarrfikësve në këtë qytet.

 

Kapiteni, Giuseppe Merendino, nga Brigada e Zjarrfikësve tha se gjashtë persona janë zhdukur dhe dy tashmë u shpëtuan të gjallë pasi ngecën nën rrënojat e ndërtesës.

Prifti Filipo Barbera, që të shtunën në mbrëmje po mbante meshën afër vendit ku ndodh shpërthimi, tha se shtëpitë morën flakë pasi një tub gazi natyror shpërtheu në qytetin me rreth, 11 mijë banorë.

“Është një tragjedi e madhe…le t’i lutemi Zotit që të mos ketë të vdekur të tjerë”, tha Barbera.

Zjarrfikësit vazhdojnë të kërkojnë nën rrënoja me shpresën për të shpëtuar edhe banorë të tjerë, përfshirë një të ri.

Related posts

Rreth 500 mijë shtëpi dhe biznese pa energji elektrike pasi erërat e forta goditën Massachusetts-in lindor

D V

Talebanët ekzekutuan rreth 900 njerëz në Kandahar

Redaksia

Biden do të shpallë strategji të re për luftimin e pandemisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More