Agjencia Zhurnal.mk.

Saul është në dispozicionin e Chelseat

Chelsea është duke tentuar që sa më parë të sigurojë një mesfushor dhe një mbrojtës para se afati kalimtar të mbyllet.

 

Skuadra londineze tashmë ka siguruar shërbimet e Romelu Lukakut për shifrën rekorde 115 milionë euro nga Interi, derisa ka edhe dy shënjestra të tjera.

Sipas asaj që raporton Fabrizio Romano, Saul Niguez është një opsion për Chelsea dhe në ditët e ardhshme do të vendoset nga the Blues nëse duan të transferojnë atë apo jo.

Prioritet i tyre aktual është mbrojtësi i Sevillës, Jules Kounde, mirëpo ende nuk ka ndonjë ofertë zyrtare.

Blutë po ashtu duan të largojnë Kurt Zouman, mirëpo ende nuk ka ndonjë destinacion të mundshëm për të.

Andaj Saul duhet të pres derisa Chelsea të sigurojë shërbimet Koundes dhe më pas të arrihet një marrëveshje e shpejtë, me kartonin e tij që kushton mbi 50 milionë euro.

Related posts

Tifozët përmes peticionit kërkojnë përsëritjen e ndeshjes Angli-Danimarkë

D V

Nico dhe Gavi me kontrata profesionale te Barcelona qysh në janar

D V

Interi do të ndahet me Eriksenin me marrëveshje të ndërsjellë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More