Agjencia Zhurnal.mk.

Sanksionohen 254 shoferë për vozitje të shpejtë

Gjatë ditës së djeshme në aksionin e përforcuar kontrollues në territorin e shtetit për automjete të cilat lëvizin me shpejtësi më të madhe se e lejuara, janë sanksionuar 254 shoferë, informoi MPB.

 

“Prej tyre 11 automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se sa lejohet. Gjatë kësaj, 138 shoferë e kanë tejkaluar shpejtësinë në vendbanim, ndërsa 116 jashtë vendbanimit”, njoftojnë nga MPB.

Aksionet e përforcuara të kontrollit vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

“Ju bëjmë thirrje të gjithë pjesëmarrësve në komunikacion që t’i respektojnë rregullat në komunikacion dhe bashkërisht të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, bëjnë të ditur nga Ministria.

Related posts

Një femër në Prishtinë gjendet e vdekur në banesën e saj

D V

Policia e Maqedonisë zbulon 19 testime të falsifikuara gjatë një kontrolli në autobus

D V

Kapen 88 emigrantë në Gjevgjeli, 12 prej tyre fëmijë! 35-vjeçari përfundon në pranga

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More