Agjencia Zhurnal.mk.

Sanksionohen 193 shoferë për vozitje nën ndikimin e alkoolit, prej tyre 63 në Shkup

Shkup, 26 dhjetor – Në aksionin e përforcuar për sanksionimin e shoferëve që vozisin nën ndikimin e alkoolit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, mbrëmë në periudhën prej orës 20:00 deri në ora 02:00 janë sanksionuar 193 shoferë. Prej tyre, 63 në territorin e SPB-së në Shkup, 27 në SPB – Manastri , 17 në territorin e SPB – Shtip…

“Aksionet e përforcuara të kontrollit do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë deri tek të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion të respektojnë rregullat dhe rregullore në komunikacion, që bashkërisht të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, paralajmërojnë nga MPB.

Related posts

Zaev-Shveng: Maqedonia e Veriut është shembull inspirues për përkushtim ndaj evropianizimit të shoqërisë

D V

Qeveria e miratoi Propozim- ligjin për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për marrëdhënie pune

Z.H

Aksion i dhurimit të gjakut në Shtëpinë e ARM-së, apel ndaj shkupjanëve për humanizëm

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More