Agjencia Zhurnal.mk.

Sanksionohen 192 kundërvajtje në trafik në Shkup

Shkup, 18 nëntor – Në territorin e Qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsej 192 masa, nga të cilat 9 sanksione për drejtim të automjetit mbi shpejtësinë e lejuar, 15 për drejtim të automjetit pa patentë shoferi, 10 për mosdhënie të përparësisë për këmbësorët.

 

Tetë masa janë vendosur për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit, shtatë sanksione për kalim në sinjalizim të mbyllur (semafor të kuq), tetë sanksione për kundërvajtje të kryera nga këmbësorët, tetë masa për shoferë fillestarë, si dhe katër sanksione për drejtim të automjetit nën ndikimin e alkoolit.

Kontrollet e intensifikuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, njofton MPB.

Related posts

MPB vazhdon me kontrollet e përforcuara, gjoba për 196 shoferë në Shkup

D V

Tetovë, gruaja me vëllain e saj i vjedh 400 mijë franga burrit

D V

Grabitje nën kërcënimin e armës në Prishtinë, vidhen 400 euro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More