Agjencia Zhurnal.mk.

Sanksionohen 167 shoferë për vozitje të shpejtë

Shkup, 23 dhjetor – Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme ka kryer kontroll të intensifikuar aksionar në territorin e vendit për sanksionimin e automjeteve që lëvizin me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar, me ç’rast ka sanksionuar 167 shoferë.

 

Siç informon MPB-ja, nga numri i përgjithshëm i sanksioneve të shqiptuara, shtatë automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se ajo e lejuar. Kështu, 75 shoferë e kanë tejkaluar shpejtësinë në vend të banuar, kurse 92 jashtë vedit të banuar.

Nga MPB informojnë se kontrollimet e përforcuara në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim dhe apelojnë tek qytetarët që t’i respektojnë rregullat e komunikacionit për ta rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”.

Related posts

Ka ndërruar jetë arsimtari Nuri Rexhepi

Z H

Vrasja e dy zyrtarëve të PDK-së në Pejë, personi i arrestuar është dërguar në mbajtje

D V

Gjendja e të plagosurve është stabile, pas tentim-grabitjes në një argjentari në Prizren

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More