Agjencia Zhurnal.mk.

Sanksionohen 164 shoferë në Shkup, 45 për vozitje të shpejtë

Shkup, 4 tetor – Ministria e Punëve të Brendshme dje ka vazhduar me kontrollet në fushën e komunikacionit, ndërsa në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 164 masa, ndër të cilat 45 sanksione për vozitje të shpejtë.

 

Janë vendosur 12 masa për vozitje automjeti pa patentë shoferi, shtatë sanksione për shoferë të motoçikletave, 12 për përdorim të celularit, shtatë për automjete me defekte teknike në transportin publik, 11 masa për fole të pacertifikuara (hijëzim të dritareve).

Kontrollet në komunikacion do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, njofton MPB-ja dhe apelon për respektim të rregullave dhe rregulloreve për siguri më të madhe në komunikacion.

Related posts

Arrestohen 9 persona në Strumicë pasi u gjendet drogë

Z.H

Aksident i rëndë në Çair

Xh M

Nga një muaj paraburgim për shtatë personat që u kapën me 83 kilogramë heroinë në Han të Elezit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More