Agjencia Zhurnal.mk.

Sanksionohen 160 shoferë për shkak të vozitjes së shpejtë

Ministria e Punëve të Brendshme kumtoi se gjatë ditë së djeshme ka kryer kontroll të intensifikuar në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për sanksionimin e automjeteve që lëvizin me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar, gjatë së cilës janë sanksionuar 160 shoferë.

Prej tyre, siç njoftojnë nga MPB-ja, pesë automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar. Në të njëjtën kohë, 87 automjete kanë tejkaluar shpejtësinë në vendbanim, ndërsa 73 jashtë vendbanimit.

Prej MPB-së njoftojnë se kontrollet e intensifikuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim dhe apelojnë tek të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit.

Related posts

Me pistoletë plastike tentoi të grabisë bastoren në Shkup

Xh M

Arrestohet personi nga Gostivari, i mbajti mbyllur në shtëpi mjeshtërit pasi nuk ishte i kënaqur me punën e tyre

Xh M

Arrestohet shkupjani i cili me armë plastike tentoi të grabisë një bastore

D V