Agjencia Zhurnal.mk.

Sanksionohen 107 shoferë në Shkup

Shkup, 4 nëntor – Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara kontrolluese në komunikacion, informojnë nga MPB dhe duke shtuar se në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 107 masa, në mesin e të cilave për vozitje më shumë se shpejtësia e lejuar 30, 16 sanksione për vozitje pa patentë shoferi, 11 për tejkalim në vijë të plotë , tre sanksione për vozitje nën ndikimin e alkoolit, 27 masa për parkim të parregullt.

Aksionet e përforcuara kontrolluese vazhdojnë, thonë nga MPB dhe ju bëjnë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në komunikacion që ta rrisim sigurinë në komunikacion dhe bashkë të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.

Related posts

Për ngasje të shpejtë 307 sanksione në territorin e të gjithë vendit

Z.H

Kërkohet paraburgim për kumanovarin me shkop druri kërcënoi punonjësin e bastores

Z.H

Ngjarje e rëndë në Devoll, piu raki në vend të ujit, ndërron jetë 2-vjeçari

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More