Agjencia Zhurnal.mk.

Samsung përpiqet të tregojë se telefonat e tij të palosshëm janë të fortë – në një video të re testuese

Samsung po ndan detaje të reja se si teston qëndrueshmërinë e Galaxy Z Fold 3 dhe Z Flip 3.

Sidoqoftë, është e paqartë saktësisht pse Samsung po e lëshon këtë informacion tani, veçanërisht duke pasur parasysh që të dy telefonat u lansuan në gusht.

Por kjo ndoshta na bën të mendojmë se mund të jetë një përpjekje “për të qetësuar frikën e shkaktuar” nga raportet e fundit të çarjeve në ekranet e Galaxy Z Flip 3.

Në një video të postuar në faqen e saj të internetit, Samsung tregon disa teste të ndara.

Njëri i ka telefonat në një dhomë mjedisore, ku Samsung teston telefonat në klimë të ndryshme për t’u siguruar që ata ende punojnë – një test tjetër i përfshinë telefonat në ujë – ndërsa në një tjetër palos të dy telefonat pa pushim.

Megjithatë, testet e Samsung të treguara të hënën nuk trajtojnë në mënyrë specifike çështjen pse ekranet Z Flip 3 duket se po plasariten.

Siç vënë në pah mediat, ka një numër në rritje të raporteve të plasaritjeve që shfaqen në mes të ekranit. 

Related posts

Krizë në Google – kompania iu bënë thirrje punëtorëve të punojnë ‘më me përkushtim’

Lea Muslija

Google gjatë vitit të ardhshëm sjell videolojërat Android në Windows

D V

Lojtarja e video-lojërave me nofkën “Squid Game” nuk po arrin të punësohet nga kompanitë për shkak të emrit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More