Agjencia Zhurnal.mk.

Samsung Galaxy S22 do të prodhohet nga riciklimi i rrjetave të peshkimit

Tashmë dihet botërisht sesi do të duket telefoni i ri i mençur Galaxy S22, por tani është shfaqur një informacion tejet interesant për të.

 

“Materiali i ri” që do të përdoret gjatë procesit të prodhimit të serisë së Samsung Galaxy S22, në fakt është plastikë e ricikluar nga rrjetat e përdorura të peshkimit.

Nga Samsung është bërë e ditur se sërish do të përdorin plastikën e mbledhur nëpër oqeane, dhe atë për tërë gamën e gjerë të telefonave.

Rasti i parë janë pajisjet e reja të Galaxy që do të prezantohen të mërkurën, megjithatë akoma nuk dihet në çfarë mase do të përdoret plastika dhe në cilat komponentë të telefonave.

Sipas të dhënave zyrtare të Kombeve të Bashkuara, rreth 640 mijë rrjeta peshkimi përfundojnë në oqeane çdo vit.

E nga Samsung kanë bërë të ditur se këto rrjeta peshkimi paraqesin rrezik për jetën në det. 

Related posts

Gmail me ndryshime të reja po arrin te të gjithë përdoruesit

Xh M

Kompania Nissan largohet nga Rusia

Xh M

Falet nënpresidenti i Samsungut – shteti ka nevojë për eksperiencën e tij

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More