Agjencia Zhurnal.mk.

Samiti i BE në Tiranë/ Charles Michel: Do të zhvillohet në zemër të Ballkanit Perëndimor

Tiranë, 5 Dhjetor – Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka reaguar një ditë para Samitit të BE në Tiranë.

Përmes një reagimi në Twitter, Michel shkruan se ky Samit është shumë simbolik e do të do të zhvillohet në zemër të Ballkanit Perëndimor, duke iu referuar kështu kryeqytetit shqiptar.

“Samiti i nesërm, BE-Ballkani Perëndimor është shumë simbolik pasi do të mbahet në Tiranë, në zemër të rajonit”, shkruan Michel.

Related posts

Sot zhvillohen dy ndeshje në Albi Mall Superligë, interesant në Malishevë dhe Skenderaj

Redaksia

Gençovska: Pres që gjyqësia në Maqedoni të Veriut ta kryejë punën

Xh M

Reagon Shoqata për Mbrojtjen e të Drejtave të Futbollistëve pas dhunës ndaj Frashërit në Gjilan

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More