Agjencia Zhurnal.mk.

Sallatë me quinoa dhe perime

Kjo sallatë është me vlera ushqyese. Është e shëndetshme, me proteina dhe elementë të tjerë të ushqyeshëm, si dhe tepër e shijshme.

Përbërësit:

▪ Quinoa e zier
▪ Domate
▪ Kastravec
▪ Avokado
▪ Limon
▪ Qepë e kuqe
▪ Vaj ulliri

Përgatitja:

Presim në kubikë të vegjël domaten, kastravecin, avokadon dhe i përziejmë së bashku me quinoan e para përgatitur.

Në një enë hedhim lëngun e dy limonëve, pak kripë, piper, vaj ulliri, dhe i përziejmë fort duke krijuar një masë homogjene.

E vendosim në pjatë të gjithë këta përbërës të përzier së bashku, dhe sipas dëshirës mund të shtojmë edhe qepën e kuqe të prerë në copa të vogla.

Related posts

Omëletë sipas recetës së shefit më të famshëm kanë një shije të papërshkrueshme!

D V

Kifle me arra: Recetë e cila bartet nga gjenerata në gjeneratë!

D V

Përbërësi që duhet ta shtoni kur bëni patate të pjekura

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy