Agjencia Zhurnal.mk.

Salianji pas mbledhjes së Këshillit të Mandateve: Të përfshirë ish ministra, dy kryetarë bashkie sot në detyrë

Deputeti demokrat, Ervin Salinaji pas mbledhjes së Këshillit të Mandateve dha detaje në lidhje me çështjen Ahmetaj.

Ai tha se janë dhjetëra persona të përfshirë në këtë skemë, mes tyre ish kryetarë bashkish, ish ministra apo kryetarë bashkie që janë sot në detyrë.

Salianji: Skemë korruptive, numri dhe një prej bashkëpunëtorëve të Edi Ramës, duke inkurajuar prokurorinë dhe persona të të tjerë, do t’i shkojë deri në fund, janë të zhytur deri në fyt, zgjidhja e vetme është dorëheqja e Edi Ramës, do t’i krijojë kushte drejtësisë. Ka dhjetëra persona, duhet të jenë të barabartë, edhe për ish ministra të tjerë edhe persona që nuk kanë mandat sot, ekziston edhe një mëri që ju përmendët, edhe deputetë të sotëm. Keni ish kryetarë bashkie, ish ministra, kryetarë bashkie që janë sot në detyrë, kaq mund t’ju them, sepse janë relacione që ka sjellë prokuroria.

Related posts

“Tajani në krye të FI, forcon Italinë dhe BE!”, Tritan Shehu: Garanci e fortë për stabilitetin dhe rrugën e evropianë të rajonit dhe Shqipërisë

Xh M

Qëlluan drejt policisë në pikën kufitare me Kosovën/ SPAK kërkon ‘arrest me burg’ për shtatë shtetasit e huajt

Xh M

Cikloni Mesdhetar afrohet drejt Shqipërisë, çfarë pritet të ndodhë?

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy