Agjencia Zhurnal.mk.

Sali Berisha përjashtohet nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike të Shqipërisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vendosur të largojë nga grupi parlamentar ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha.

 

Kjo do të vlejë derisa të dalë në dritë e vërteta e vendimit të Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili e shpalli persona “non-grata” ish-liderin demokrat.

Në një deklaratë për mediat, teksa theksoi rolin e rëndësishëm të Berishës në forcimin e marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, kryedemokrati Basha ka përsëritur thirrjen për transparencë në këtë proces.

Më tej Basha shtoi se partneriteti i Partisë Demokratike me SHBA-të është i pacenueshëm dhe do të duhet të vijojë të mbetet i tillë në interes të demokratëve dhe të ardhmes së Shqipërisë.

#LIVE – Deklaratë

#LIVE – Deklaratë

Posted by Lulzim Basha on Thursday, September 9, 2021

Related posts

Gjermania e vendos sërish Shqipërinë në listën e vendeve me rrezik të lartë nga COVID-19

D V

COVID19/ MSH: 959 raste të reja, 6 humbje jete në 24 orët e fundit

D V

KQZ shpërndan mandatet, emrat që do të zëvendësojnë 4 politikanët në Parlament

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More