Agjencia Zhurnal.mk.

Salcë me hudhër të pjekur: Shije e paharrueshme, shkon shumë me të gjitha pjatat!

Kjo salcë aromatike shkon në mënyrë fantastike me mish të kuq, të bardhë, peshk apo patate të pjekura dhe të skuqura!

 

Përbërësit:

– 5 hudhra,
– vaj ulliri,
– kripë,
– 200 ml majonezë,
– lëng limoni,
– 30 gr parmezan,
– 450 gr mish të bardhë pule.

Përgatitja:

Pritini majat e kokave të hudhrës, lyeni me vaj ulliri dhe hidhni kripë.

Vendoseni në folie dhe piqni për afro 60 minuta në 200-220 gradë Celsius.

Ftohini hudhrat dhe shtrydhni masën që është pjekur në blender.

Shtoni majonezën, lëngun e limonit, parmezanin, kripën dhe përzieni të gjitha.

Shkon mirë me të gjitha llojet e mishit, peshkut…

Ju bëftë mirë! 

Related posts

Buka e fisit më të shëndetshëm në planet: Recetë origjinale e vjetër dy mijë vjet!

Lea Muslija

Pije e shkëlqyeshme për ditët tropikale: Koktej freskues nga shalqiri!

D V

Lulelakër e pjekur me djathë dhe me mustardë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More