Agjencia Zhurnal.mk.

Saka: Odegaard është më të vërtetë i rëndësishëm për ne

Bukajo Saka e ka lavdëruar Martin Odegaardin duke thënë që ai është shumë i kënaqur që norvegjezi ka nënshkruar kontratë të re me skuadrën nga “Emirates”. 

Odegaard nënshkroi të premten kontratë të re me kushte të përmirësuara, vetëm dy vite pasi që bëri kalimin e tij permanent në “Emirates” nga gjiganti spanjoll |Real Madrid dhe ishte e qartë se sa i rëndësishëm ishte ai për Mikel Arteta. Menaxheri e bëri atë kapiten në fillim të sezonit 2022/23 dhe ai nuk ka të ndalur që nga atëherë, duke ndihmuar edhe futbollistët e tjerë që kanë bërë më të mirë me Saka që ka folur me tone të larta për të para derbit të Londrës Veriore.

“Ai është më të vërtetë i rëndësishëm, nuk është vetëm një lojtar, ai është edhe lider po ashtu. Ai udhëheq në një mënyrë tjetër por me pëlqen kjo dhe e respektoj atë. Ne të gjithë e dimë që ai ka kualitete të pabesueshme, krijon gola dhe shënon gola dhe është kapiteni që ne të gjithë e duam”.

Related posts

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

D V

Dita e ndeshjes: Ballkani e pret Viktoria Plzenin në “Air Albania”

D V

Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

D V