Agjencia Zhurnal.mk.

Sadi Bexheti: Sheshi i Tetovës do të quhet Sheshi Arbër Xhaferi (Video)

Tetovë, 15 tetor – Kandidati për kryetar në komunën e Tetovës, Sadi Bexheti, ka sjellë një lajm të gëzueshëm për votuesit e Tetovës. Bexheti tha se nëse i fiton zgjedhjet, sheshi i Tetovës do të marrë emrin e legjendës politike shqiptare, Arbër Xhaferi.

 

Bexheti tha se sheshi do të ridizajnohet tërësisht dhe do të bëhet vend i përshtatshëm për qytetarët e gjitha grupmoshave.

Bexheti paraprakisht ka premtuar se do të vendojë pengesa brenda lumit ashtu që të rritet niveli i ujit. E kjo sipas tij do mund të zhvillojë turizmin përmes udhëtimit me kaike deri te banja e qytetit.

Sadi Bexheti: Sheshi i Tetovës do të quhet Sheshi Arbër Xhaferi (Video)

Posted by ZHURNAL.MK on Friday, October 15, 2021

Related posts

Mickoski: Jam optimist se do të kemi shumicë në Parlament

D V

Danella Arsovska, mblodhi nënshkrimet për kandidaturën e pavarur

R Zh

Tryezë e rrumbullakët me rastin e Ditës ndërkombëtare të gjuhës së shenjave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More