Agjencia Zhurnal.mk.

Sabit Bilalli pezullohet për 6 muaj jashtë futbollit

Sabit Bilalli do të ngelet jashtë fushavë të futbollit për më së paku 6 muaj. Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut ka shqiptuar pezullimin për 6 muaj për futbollistin e Shkëndijës, pas atij “skandali” që bëri në ndeshjen me Akademia Pandevin. Bilalli u përjashtua me karton të kuq në ndeshjen e luajtur në Tetovë në kuadër të xhiros së 14-t në Ligën e Parë të vendit, pas asaj sjellje jo sportive dhe jo profesionale, kur boksoi dhe shqelmoi futbollistin e Akademia Pandevit në minutat e fundit të takimit. Kështu për Sabit Bilallin ky sezon mund të quhet i mbyllur, pasi tetovari mund të rikthehet të luaj me 7 maj të vitit të ardhshëm.

 

Related posts

Zyrtare: Rui Patricio nënshkruan për Romën deri në vitin 2024

D V

Tottenhami dhe Chelsea kërkojnë një vend në finalen e EFL Cup – formacionet zyrtare

D V

Sulmohet nga grerëzat, sulmuesi francez mungon në sfidën miqësore!

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More