Agjencia Zhurnal.mk.

Sa trekëndësha mund t’i dalloni brenda këtij imazhi?

Enigmat sfidojnë ndjenjën tuaj të perceptimit dhe ju detyrojnë të përqendroheni vërtet në gjetjen e objekteve që mungojnë ose detajeve të fshehura, duke ndihmuar në përmirësimin e kujtesës tuaj.

Ato janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të sfiduar edhe miqtë e familjen – dhe më konkurrentët mund të përpiqen madje të mposhtin kohën për të zgjidhur enigmën.

Nga numrat e fshehur deri te testet psikologjike që ju sfidojnë të dalloni të vërtetën pas imazhit, ka shumë gjëegjëza me të cilat mund ta sfidoni veten, shkruan Mirror.

Triangle

Iluzioni optik më i fundit që i ka habitur të gjithë vije në formën e një trekëndëshi – ose në fakt shumë trekëndësha.

Ky iluzion optik, i krijuar nga Rainbow Riches Casino, ju sfidon të dalloni të gjithë trekëndëshat e fshehur brenda një trekëndëshi më të madh dhe është më e vështirë se sa duket në shikim të parë.

Mesatarisht duhen gjashtë minuta që njerëzit të dallojnë të gjithë trekëndëshat, kështu që nëse keni vështirësi, nuk jeni të vetmit.

Dhe nëse akoma nuk i keni gjetur të gjithë trekëndëshat, imazhi i mëposhtëm e ka zgjidhjen e kësaj enigme. 

Answer to brain teaser

Related posts

Horoskopi për datën 9 dhjetor

Xh M

Pse është mirë të vraposh jashtë në të ftohtë?

Xh M

Katër shprehi efektive të ngrënies për të humbur pesë kilogramë brenda një muaji

D V