Agjencia Zhurnal.mk.

Sa do të ishte i gatshëm të paguante Real Madridi për Mbappen këtë verë?

Real Madrid dhe Paris Saint-Germain janë të angazhuar ndoshta në lojën më të gjatë të pokerit mbi Kylian Mbappe që futbolli ka parë ndonjëherë. Dhe nuk ka asnjë shenjë që asnjëra palë të pulsojë menjëherë.

Ndërsa PSG përpiqet të sigurojë që Mbappe të mos largohet falas, presioni po rritet mbi ta për të siguruar një shitje, me tre javë të mbetura deri në fund të afatit kalimtar.

Ndërkohë Real Madridi sigurisht që mund të bëjë me një sulmues natyral këtë verë, por gjithashtu duhet të peshojë koston kundrejt perspektivës së mundshme që ai të arrijë falas verën e ardhshme.

Sipas gazetës Marca, Los Blancos kanë pritur me durim një shenjë ose një sinjal nga Mbappe, ose PSG, në mënyrë që të lëvizin për sulmuesin brilant, por ende nuk e kanë marrë një të tillë.

Më herët në afatin e transferimeve, një shifër e përafërt prej rreth 240 milionë euro u përmend si një çmim që do të ishte i gatshëm të merret në konsideratë.

Gazeta spanjolle pretendon se Los Blancos do të ishin të hapur për të diskutuar një marrëveshje për rreth 130 milionë euro, duke pasur parasysh që ka të ngjarë të jetë vetëm rreth gjysma e kostos, kur merren parasysh pagat e Mbappes.

Ndërsa Real Madridi mund të mos ketë marrë lejen për të filluar bisedimet, fakti që të dyja palët kanë një numër në mendje është një shenjë pozitive për ata që duan të shohin sagën e përfunduar.

Pasi të vendosen pikat e fillimit, mund të hartohet një hartë rrugore deri në fund të mbylljes së transferimit. 

Related posts

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

D V

Dita e ndeshjes: Ballkani e pret Viktoria Plzenin në “Air Albania”

D V

Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

D V