Agjencia Zhurnal.mk.

“Sa çmenduri e bukur, e mahnitshme”, reagimi i Messit pasi fitoi Copa America

Ylli i Argjentinës, Lionel Messi ndihet shumë i lumtur që kombëtarja e tij fitoi trofeun në Copa America 2021.

 

Kombëtarja e Argjentinës ka triumfuar ndaj Brazilit në finalen e madhe të Copa America me rezultat 1-0 në finalen e zhvilluar në stadiumin ‘Marcana’ në Rio De Janiero.

Goli i vetëm në këtë finale u shënua në minutën e 22-të nga Angel Di Maria, i cili shënoi një supergol me parabolë pas asistimit të Rodrigo De Paul.

Megjithatë, njëri nga më meritorët e këtij triumfi të Albiceleste ishte kapiteni i ekipit, Messi.

Messi u zgjodh më i miri i turneut me katër gola dhe pesë asistime, ndërsa kishte një reagim special në rrjetet sociale.

“Sa çmenduri e bukur!!! Kjo është e mahnitshme, falë Zotit!!! JEMI KAMPIONA”, ka shkruar Messi në profilin e tij.

Pas këtij triumfi me Argjentinën në Copa America, Messi do të pushojë disa ditë, ndërsa pritet edhe rinovimi i kontratës me Barcelonën.

Que hermosa locura !!! Esto es increíble , Gracias dios !!! SOMOS CAMPEONES LA CONCHA DE SU MADRE !!!!!! Vamossss carajooooo

Posted by Leo Messi on Saturday, July 10, 2021

Related posts

Ndeshja e U17 mes Zvicrës dhe Finlandës, në të dy skuadrat kishte 12 shqiptarë

D V

Zyrtare, Rafa Benitez trajneri i ri i Everton!

Z H

“Pa frikë kundër Anglisë”, analiza e Antonio Conte: Italia di të bëjë gjithçka

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More