Agjencia Zhurnal.mk.

Rusia të shtëna paralajmëruese ndaj luftanijes britanike

Një anije patrulluese ruse dhe një avion luftarak kanë shtënë në shenjë paralajmërimi ndaj luftanijes britanike në Detin e Zi, raportohet në Rusi.

 

Agjencia e lajmeve “Interfax” ka cituar Ministrinë e Drejtësisë tek thoshte se anija mbrojtëse e Britanisë është futur në ujërat territoriale të Rusisë, afër Krimesë.

Rusia ka aneksuar Krimenë nga Ukraina më 2014 por ende nuk është njohur ndërkombëtarisht, transmeton BBC.

Anija britanike ka ndryshuar drejtim pas të shtënave, ka thënë Moska.

Anija patrulluese gjuajti dy herë, ndërsa avioni luftarak lëshoi katër bomba në rrugën e saj/koha

Related posts

Kancelari gjerman thotë se Putini do të negociojë vetëm kur të kuptojë se nuk mund të thyejë mbrojtjen e Ukrainës

D V

Armenia arreston 19 persona nën dyshimin për spiunazh

D V

Britania e Madhe do të furnizojë Ukrainën me raketat me rreze të gjatë M270

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More