Agjencia Zhurnal.mk.

Rusia njofton se do të mobilizohen 300 mijë rezervistë

Ministri i Mbrojtjes së Rusisë, Sergey Shoigu, ka njoftuar se do të mobilizohen 300 mijë rezervistë, raporton BBC.

 

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka njoftuar për mobilizim të pjesshëm ku do të përfshihen rezervistët me përvojë ushtarake.

Putin ka thënë se mobilizimi do të bëhet për të mbrojtur “zonat e çliruara”.

Shoigu ka njoftuar se rreth 300 mijë persona do të ftohen

Related posts

‘Ooo Joe më preke..’/ Me lule në duar dhe kornizë, Biden surprizon Harris për ditëlindje

D V

Protesta kundër masave kufizuese në Itali

N E

Autoritetet ukrainase: Putin shkarkoi tetë gjeneralë të lartë pas dështimit në Ukrainë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More