Agjencia Zhurnal.mk.

Rrugë e re e asfaltuar në Radishan

Sot u zhvilluan punimet e përfunduara në asfaltimin e rrugës Petko Jançevski në vendbanimin Radishani, në Komunën e Butelit.

 

Këto janë pjesët e aktiviteteve të planifikuara për rehabilitimin dhe mirëmbajtjen e rrjetit të trafikut, thonë zyrtarët në Komunë.

Rruga e asfaltuar është pothuajse pesëqind metra e gjatë, dhe punimet që lidhen me rindërtimin dhe asfaltimin kryhen nga kompania Gamma Gradba.

I gjithë projekti do të kushtojë 1.2 milion denarë, pa TVSH.

Related posts

Dashtevski: Zgjedhjet kaluan qetë dhe në atmosferë korrekte dhe demokratike

Z H

VMRO-DPMNE me pesë amandamente kundër krizës energjetike, LSDM pohon se ka mjete për zgjidhje të problemit

D V

7 vjeçari milioneri më i ri në vend! Tetovari fiton 40 milion denarë nga lojërat e fatit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More