Agjencia Zhurnal.mk.

Rritja e infektimeve/ Manastirliu urdhër inspektorateve: Rrisni kontrollet për masat!

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kërkon riorganizimin e inspektorateve dhe forcimin e kontrolleve anti-COVID në territor. Ditën e sotme, ministrja ka zhvilluar një takim me drejtuesit e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor duke ua bërë të qarta kërkesat.

 

“Me drejtuesit e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor kërkova riorganizimin e strukturave të inspektimit në territor, në funksion të monitorimit të zbatimit të masave antiCovid si dhe forcimin e kontrolleve në strukturat e ofruesve të shërbimeve publike dhe jo publike me qëllim garantimin e standardeve të cilësisë” mbyllet postimi.

Prej shtatorit, me hyrjen e stinës së vjeshtës në Shqipëri janë rritur numrat e të infektuarve dhe vik timave.

Related posts

Vaksinë me detyrim dhe administrata: Të parët në listë do jenë policët, farmacistët, laborantët

D V

Forumi për Holokaustin/ Rama dorëzon emrat e rinj të hebrenjve të shpëtuar nga Shqipëria: Shtëpia e shqiptarit i përket Zotit dhe mikut. Tradita vijon me afganët

D V

Tiranë, vetëvritet 60-vjeçari pranë banesës së tij

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More