Agjencia Zhurnal.mk.

Rritet sërish çmimi i naftës 

Bordi i Transparencës ka publikuar çmimet e reja për tregtimin e karburanteve në vend. Nafta ka pësuar sërish rritje, ku sipas bordit do të shitet 248 lekë/litri.

Benzina do të shitet me 201 lekë për litër nga 205 që ishte ndërsa gazi do të shitet me 79 lekë për litër nga 78 që ishte më parë.

Ndërkaq, vendimet e Bordit të Transparencës hyjnë në fuqi menjëherë dhe janë të vlefshme deri në mbledhjen e radhës.

Related posts

Ivanov: Politika duhet të heq dorë nga festat

Xh M

BE-ja thirrje Maqedonisë dhe Bullgarisë të gjejnë zgjidhje sa më shpejtë

Z.H

Ballkani sonte luan ndeshjen vendimtare ndaj Slavia Pragës

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More