Agjencia Zhurnal.mk.

Rrihet dhe grabitet taksisti nga pasagjerët

Një dramë e vërtetë ka ndodhur në Kumanovë, ku një taksist është rrahur dhe grabitur nga personat pasagjerë që po i transportonte.

“Me datë 03.07.2022 në Stacionin Policor Kratovë, M.S. nga fshati Filipovci i Kratovës ka raportuar se një person ka dalë para shtëpisë së tij me lëndime nga një sulm fizik. Në vendin e ngjarjes kanë dalë zyrtarë policorë dhe është konstatuar se bëhet fjalë për personin me iniciale G.Z.(49 vjeçar) nga Kumanova me profesion taksist. Në një bisedë zyrtare me zyrtarët policorë ka raportuar se është thirrur me taksinë e tij për të transportuar disa persona nga fshati Vakv për në Kumanovë, të cilët e kanë sulmuar fizikisht dhe i’a kanë marrë makinën e tipit “Volksëagen Passat” dhe celularin”, njofton MPB.

Po merren masa për zbardhjen e rastit.

Related posts

Aksident trafiku në autostradën Shkup-Kumanovë, lëndohen disa persona

Xh M

Me pistoletë plastike tentoi të grabisë bastoren në Shkup

Xh M

Arrestohet personi nga Gostivari, i mbajti mbyllur në shtëpi mjeshtërit pasi nuk ishte i kënaqur me punën e tyre

Xh M