Agjencia Zhurnal.mk.

Rrëzohet një helikopter ushtarak në Azerbajxhan, 14 të vdekur

Katërmbëdhjetë persona vdiqën të martën pas një helikopter ushtarak i Azerbajxhanit u rrëzua në lindje të vendit të Kaukazit gjatë një fluturimi stërvitor.

“Katërmbëdhjetë persona humbën jetën dhe dy të tjerë u lënduan si pasojë e një rrëzimi të helikopterit të shërbimit kufitar shtetëror”, tha në një deklaratë roja kufitare e ish-republikës sovjetike.

Ai tha se të gjitha viktimat ishin ushtarakë, transmeton rtv21.tv.

Më herët të martën, shërbimi kufitar i vendit dhe prokurori i përgjithshëm thanë në një deklaratë të përbashkët se “një helikopter ushtarak që i përkiste shërbimit kufitar shtetëror të Azerbajxhanit u rrëzua sot në aeroportin Garakheybat në rajonin Khyzy rreth orës 10:40 ndërsa po kryente një fluturim stërvitor”.

Ata thanë se po hetohet për shkaqet e aksidentit.

Related posts

Zvicra refuzon ta ndihmojë Ukrainë me 5 miliardë franga

Xh M

Kina si vendi më i madh në zhvillim në botë bazohet në faktet dhe ligjin ndërkombëtar.

Xh M

Trump paditet lidhur me rastin e dokumenteve të klasifikuara

Xh M