Agjencia Zhurnal.mk.

Rrëzohet një avion në Australi, 2 persona humbin jetën

Të paktën dy persona humbën jetën në një aksident ajror në Uellsin e Ri Jugor të Australisë (NSW), njoftoi policia të martën, transmeton Anadolu.

Një avion i lehtë u përplas me linjat e energjisë elektrike rreth 25 kilometra në perëndim të Grafton, një qytet në NSW.

“Besohet se dy persona në avion kanë humbur jetën. Policia po punon për të identifikuar pasagjerët e avionit”, tha policia e NSW në një deklaratë duke shtuar se “Policia do të punojë me autoritetet e aviacionit për të hetuar rrethanat e aksidentit ajror”.

Related posts

Kapen 5.7 tonë kokainë! Droga nga Amerika Latine po transportohej drejt portit të Hamburgut

Xh M

Përmbytje dhe rrëshqitje dheu në Brazil, 8 të vdekur

Xh M

Viktimat e Gazës padisin qeverinë gjermane për “mbështetje të gjenocidit kundër palestinezëve” ​

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy