Agjencia Zhurnal.mk.

Rrëzohet helikopteri në Rusi, një viktimë dhe dy të plagosur

Një person humbi jetën dhe katër të tjerë u plagosën kur një helikopter Mi-2 u rrëzua sot teksa transportonte një pacient në rajonin Kostroma të Rusisë perëndimore.

 

Pacienti ka vdekur, ndërsa dy pilotët dhe dy shpëtuesit në bordin e helikopterit janë liruar të plagosur.

Helikopteri rus është rrëzuar rreth 4 kilometra larg aeroportit të Sokerkinos, ndërsa shkaqet e aksidentit nuk janë zbardhur.

Related posts

Ndarja e mundësive të Ekspozitës Ndërkombëtare të Importit të Kinës

Z.H

Xi : Duhet të promovohet qeverisja globale e të drejtave të njeriut në një drejtim më të barabartë

Z.H

Zelensky dhe shefja e FMN-së diskutojnë për ‘rindërtimin e pasluftës’ të Ukrainës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More