Agjencia Zhurnal.mk.

Rrëzohet avioni në veri të Greqisë, ende nuk dihet fati i ekuipazhit

Një avion dyshohet se ka rënë para pak minutash në zonën ” Filipus” në afërsi të Kavallës në Greqinë veriore.

Avioni është Cargo dhe ishte nisur nga Serbia për Jordani me municione. Avioni është i llojit antonov me 4 motorë. Piloti raportoi zjarr dhe kërkoi të ulej në aeroportin e Kavallës por nuk mundi ta ulë.

Ende nuk dihen detaje,por dyshohet se avioni është përplasur me kabllo elektrike dhe u rrëzua. Ai shpertheu në një distancë 1-5 km nga aeroporti i Kavallës.

Rënia e avionit ka krijuar probleme me elektrifikimi  e zonës në afërsi të vend-ngjarjes.

Ende nuk dihet fati i ekuipazhit, ndërsa në zonë po shkojnë emergjencat.

Related posts

Kina refuzon nevojën për kërkime shtesë rreth origjinës së koronavirusit

Redaksia

Masakra e algjerianes ndaj 12 vjeçares franceze shkakton zemërim në Francë për politikat e emigracionit

Xh M

Bashkimi Evropian për qëndrim pragmatik ndaj talebanëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More