Agjencia Zhurnal.mk.

Rreth 300 kandidatë të paraqitur për kryetar komunash në Maqedoni

Shkup, 12 shtator – Qyteti i Shkupit ka më shumë interes, pasi kanë aplikuar deri në 12 kandidatë për kryetarë komunash.

 

Komisioni Shtetëror Zgjedhor shpalli një listë të kandidatëve për kryetarë komune, një ditë pas afatit deri në të cilin ata mund të regjistroheshin në KSHZ.

Lista përfshin gjithsej 297 kandidatë për kryetarë të 80 komunave dhe Qytetin e Shkupit. Më shumë kandidat të paraqitur për kryetarë komunash ka për Qytetin e Shkupit, deri në 12.

KSHZ -ja ende po përpunon kandidatët për anëtarë të këshillit komunal.

Zgjedhjet lokale janë caktuar për 17 tetor.

Related posts

Editorial/ Mosdhënia e dokumenteve personale do të lë shumë qytetarë të bllokuar

Z H

Pronari i “Besa Trans”: Pse nuk isha në atë autobus, të vdisja edhe unë

D V

Lëvizja Besa demanton: Thaçi gënjeu prap sonte , si shumë hera tjera

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More