Agjencia Zhurnal.mk.

Rrëshqitjet e dherave në Filipine, shuhen shpresat për të mbijetuar, shkon në 68 numri i viktimave

Ka shkuar në 68 numri i personave të vdekur si pasojë e rrëshqitjeve të dheut në Filipine. Kështu deklaruan autoritetet ndërsa shpresat për të mbijetuar po pakësohen.

Rrëshqitja e dheut ndodhi të martën mbrëma pranë një miniere ari në qytetin Maco, provincën Davao de Oro, dhe shkatërroi shtëpi dhe makina në të cilat po largoheshin punëtorët e minierës së arit.

Ekipet e shpëtimit po kërkojnë 51 persona. Shirat e rrëmbyeshëm kanë goditur Davao de Oro në javët e fundit, duke shkaktuar përmbytje dhe rrëshqitje dheu dhe duke detyruar shumë familje të largohen nga shtëpitë e tyre.

Related posts

Gaza/ Një armëpushim i mundshëm mund të ndodhë brenda 24- 48 orëve nëse Izraeli pranon kërkesat e Hamasit

Xh M

Tragjedi në Serbi, çifti i të rinjve vret fëmijët një dhe tre vjeç, më pas hidhen nga kati i 17-të

Xh M

Iana, prezantuese AI nga Kina

V.E.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy