Agjencia Zhurnal.mk.

Rooney kritikon CR7: Ai ka bërë gjëra të papranueshme për Manchester United

Fillimi i sezoinit të ri në Premier League përkoi me një rënie alarmante të formës së Cristiano Ronaldos.

 

Ylli portugez po shkon djrejt një largimi të pashmangshëm nga Old Trafford i cili duket dhe shumë i zhgënjyer nga Manchester United. Thuhet se Cristiano pritet të largohet në verë, por edhe merkatoja e janarit nuk është e pamundur.

Rooney ka reaguar në fakt duke kritikuar ish-shokun e tij të skuadrës.

“Ronaldo dhe Messi janë padyshim dy lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave dhe ju mund të shkoni në çdo mënyre me këtë fakt. Unë mendoj se gjërat që ai ka bërë që nga fillimi i sezonit, nuk janë të pranueshme për Manchester United.

Është një shpërqendrim për të cilin Manchester United nuk ka nevojë për momentin. I them Cristianos që thjesht të ulë kokën dhe të punojë dhe të jetë i gatshëm për të luajtur atëherë kur trajneri vendos.

Related posts

“Gjyqtarët shkatërruan lojën tonë të bukur!”, Arteta nervozohet pas humbjes nga Tottenhami

D V

FC Shkupi shkatërron Bregallnicën me rezultat 5:0

Z.H

Parashikim, analizë dhe formacionet e mundshme: Roma – Feyenoord

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More