Agjencia Zhurnal.mk.

Ronela Hajati vjen elegante dhe plot stil nga New York-u

Është normalizuar trafiku në rrugën rajonale Dibër-Mavrovë-Rostushë, njofton Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë.

 

Trafiku në rrugën rajonale Dibër-Mavrovë-Rostushë në afërsi të vendit të quajtur “Mellniçki Most” përballë hotelit Banjat e Dibrës, për automjetet motorike të udhëtarëve zhvillohej në një korsi për shkak të rrëshqitjes së dheut, e cila është sanuar.

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

LAMM rekomandon shpejtësi të adaptuar, respektimin e sinjaleve të përcaktuara të komunikacionit e veçanërisht drejtim të automjetit me kujdes, posaçërisht në rrugët nëpër gryka, ku ekziston mundësia e rrëshqitjes së dheut. Kjo vlen veçanërisht për pjesët rrugore Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.

Ronela Hajati është prej këngëtarëve më të suksesshme shqiptare dhe mbetet aktive me projekte dhe mbrëmje të shumta muzikore.

Por, së fundi këngëtarja nga Shqipëria ka udhëtuar drejt New York-ut, ku edhe po shijon pushimet.

Nga atje Ronela u ka qëndruar fansave afër me postime të ndryshme, duke treguar se po argëtohet pafund.

Foto: Ronela Hajati/Instagram

Këngëtarja nuk ka lënë anash as imazhet e shumta, në të cilat u shfaq plotë stil dhe sharm, ashtu sic ndodhi në postimin e radhës.

E veshur e tëra në të zeza, Ronela theksoj format trupore, ndërsa shihet me grim të lehtë në fytyrë dhe flokët bionde i la të lira mbi supe.

Foto: Ronela Hajati/Instagram

Ndërsa, në disa postime tjera, Ronela tregoi se mori pjesë në koncertin e yllit latino-amerikan, Ricki Martin për të cilin tha se ishte një nga netët më të mira që ka përjetuar ndonjëherë.

Ndryshe, pak javë më parë Ronela publikojë këngën “Leje” në bashkëpunim me këngëtarin e ri. Klement. 

Related posts

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck shfaqen më të dashuruar se kurrë, gjatë arritjes në Festivalin e Filmit në Venecia

D V

Adriana Matoshi shkëlqen me dukjen elegante krah Keith: Kur ndihesh e përmbushur dhe perfekte

D V

“Kur do e bësh vajzën se u rrit djali”, Klea Huta i kthehet keq ndjekëses pas pyetjes pavend

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More